Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim pt. „Fora ze dwora, czyli jak się pozbyć potwora”

Data/Czas
08/06/2024 -12:00 - 13:30

Mapa niedostępna

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki** serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim pt. „Fora ze dwora, czyli jak się pozbyć potwora”.

Podczas spotkania porozmawiamy o twórczości autora skierowanej do dzieci i młodzieży. Spotkanie poprowadzi Lucyna Brzezińska Eluszkiewicz.

Marcin Szczygielski – urodzony w Warszawie w 1972 r. pisarz, dramaturg i grafik, autor popularnych książek dla dorosłych i wielokrotnie nagradzanych powieści dla dzieci i młodzieży. Laureat m.in. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy („Klątwa dziewiątych urodzin”), trzykrotny zwycięzca Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren („Czarny Młyn”, „Arka Czasu”, „Teatr Niewidzialnych Dzieci”), czterokrotny laureat konkursu Książka Roku IBBY („Omega”, „Klątwa dziewiątych urodzin”, „Serce Neftydy”, „Antosia w bezkresie”) oraz dwukrotny zwycięzca konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka („Bez piątej klepki” i „Pomylony narzeczony”). Za powieść „Teatr Niewidzialnych Dzieci” otrzymał Nagrodę Czytelników w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, a jego powieść „Arka Czasu” w Austrii została wybrana przez Jury der Jungen Leser na dziecięcą Książkę Roku 2015. Za całokształt twórczości literackiej autor został uhonorowany nagrodą literacką Guliwer w Krainie Olbrzymów, brązowym medalem Gloria Artis oraz nagrodą Ikar 2023.

W 2016 r. odbyła się premiera filmowej adaptacji jego książki „Za niebieskimi drzwiami”, a w 2021 r. do kin trafiła ekranizacja „Czarnego Młyna”. Powieści Marcina Szczygielskiego przekładane były dotąd na języki: bułgarski, hiszpański, łużycki, macedoński, niemiecki, serbski, rosyjski i ukraiński.

Data: 08.06.2024 r. (sobota)
Godzina: 12:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników literatury dziecięcej i młodzieżowej na to wyjątkowe spotkanie!

 

 

——————————————————————————

Organizator:

Finansowanie:

Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

         

Zadanie dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz

Patroni Honorowi:

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Patroni Medialni:

Radio PIK 

TVP3 Bydgoszcz

Czas Dzieci

Metropolia Bydgoska 

Partnerem festiwalu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi:

 

Skip to content