Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie autorskie z Niną Igielską

Data/Czas
17/11/2022 -16:00

Mapa niedostępna
Thriller czy literatura piękna? Nie musicie wybierać. Dla wszystkich miłośników silnych emocji, ale też dla tych, którzy czytają, żeby obcować z pięknem języka, mamy coś specjalnego – spotkanie z Niną Igielską, autorką powieści „Oddech”.
 
Przygotujcie się na rozmowę o literaturze, miłości, ale też przemocy we wszystkich jej odcieniach.
 
 
O książce:
Spotkanie człowieka, którego się kochało, jest jak powrót na miejsce zbrodni
Spotkanie autorskie, eleganccy goście. Prawie wszyscy przyszli tu w jednym celu w przeciwieństwie do niej. Kaja – młoda kobieta, wsłuchana w słowa Profesora, celebryty, wygląda inaczej niż reszta, tak jakby tylko ona potrafiła odczytać zaszyfrowaną w jego wypowiedzi wiadomość. Co robi w gronie nastolatek i studentek zafascynowanych autorem, który jest ulubieńcem mediów i bywalcem telewizji śniadaniowych? Czego chce od Profesora? Oczarować go? Uwieść? Wciągnąć w pułapkę? Poniżyć? Między Kają a Profesorem zaczyna się niebezpieczna gra, która trwać będzie całą noc. Jeszcze nie wiadomo, kto jest myśliwym, a kto ofiarą, jednak z pewnością polowanie się rozpoczęło. A z każdym jego epizodem coraz bardziej dręczące staje się pytanie: co wydarzyło się wcześniej?
„Oddech” to powieść pełna mroku, przesiąknięta niebezpieczną erotyką i tajemnicą. Nina Igielska stworzyła intrygującą historię o ludzkiej pamięci, samookłamywaniu i trudnym dochodzeniu do prawdy. W powieściowym gabinecie luster nikt niczego nie może być pewien.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.
 
O autorce:
Nina Igielska to socjolożka i ekonomistka, niebawem psycholożka. Mieszka w Hamburgu. Gdy nie doradza międzynarodowym koncernom, planuje czwartą podróż dookoła świata. Najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy, kiedy nurkuje. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Festiwalu Góry Literatury 2017 (literatura piękna) i 2018 (literatura kryminalna), Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (2016, 2017, 2018), festiwalu Afera Kryminalna (2016). Swoje teksty publikowała w kilku antologiach literackich. „Oddech” to jej debiutancka powieść.
 
 
Data spotkania: 17.11.2022 / czwartek
Miejsce: Biblioteka na Barodziejach, ul. M. Skłodowskiej-Curie 33A
Godzina: 16.00 
 
 
Wstęp WOLNY! 
 
Skip to content