Spotkanie online z Ludwiką Włodek

20/11/2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z Ludwiką Włodek – socjologiem, wykładowcą na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką, reporterką, autorką książek.

Po uzyskaniu doktoratu z socjologii rozpoczęła pracę publicystyczną jako autorka reportaży z Iranu, Afganistanu, Abchazji, Indii, Rosji i Azji Środkowej, drukowanych przede wszystkim na łamach „Gazety Wyborczej”. Publikowała też w „Wysokich Obcasach”, „Harper’s Bazaar”, „National Georraphic Traveler”.

Jako prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza wydała książkę „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”. Ma na swoim koncie także reportaże: „Wystarczy przejść przez rzekę”, „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”, „Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spiszu”.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki L. Włodek zatytułowanej „Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji” (premiera: 28 października 2020).

Spotkanie online – Facebook WiMBP w Bydgoszczy-wejdź

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.