Spotkanie online z prof. dr. hab. Marcinem Jacobym

17/11/2020 -17:00 - 18:30

Fot. Uniwersytet SWPS

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z Marcinem Jacobym – literaturoznawcą, sinologiem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem Uniwersytetu SWPS z siedzibą w Warszawie, Pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej oraz kierownikiem Zakładu Studiów Azjatyckich na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych tej uczelni.

W latach 2002-2008 pracował w Dziale Zbiorów Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Od 2008 do 2017 pracował jako adiunkt w Zakładzie Sinologii na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego i jednocześnie kierował Projektem Azja w Instytucie Adama Mickiewicza.

Specjalizuje się w chińskiej literaturze klasycznej i kulturze Chin starożytnych. Zajmuje się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Tłumacz z języka chińskiego. Autor publikacji naukowych. Ma na swoim koncie dwie książki popularnonaukowe opublikowane w serii „Spectrum poleca” wydawnictwa „Muza”: „Chiny bez makijażu”, subiektywny przewodnik po chińskiej kulturze i współczesności oraz „Korea Południowa. Republika żywiołów” – współczesny obraz Korei Południowej w szerszej perspektywie kulturalnej i historycznej.

Spotkanie online – Facebook WiMBP w Bydgoszczy-wejdź

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.