Spotkanie z profesor Hanną Suchocką

23/07/2020 -17:00 - 19:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z profesor Hanną Suchocką – wybitną postacią polskiej polityki i dyplomacji, doktorem habilitowanym w zakresie nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pierwszą kobietą w Polsce, która pełniła funkcję premiera (1992-1993), ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym (1997-2000), posłanką na sejm kilku kadencji, ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim (2001-2013).

Wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Instytucie Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu, Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Przez wiele lat członkini i pierwsza wiceprzewodnicząca, a od 2016 honorowa przewodnicząca Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo. Pełniła funkcję przewodniczącej Forum Polsko-Ukraińskiego. W 2014 roku weszła w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. W latach 2015-2018 na stanowisku kierownika Katedry Prawa Konstytucyjnego UAM w Poznaniu.

Autorka książek: „Rzymskie pasje. Kościoły Stacyjne Wiecznego Miasta”, „Ambasador u trzech papieży”.

Spotkanie online – Facebook WiMBP w Bydgoszczywejdź

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.