Spotkanie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską

15/03/2018 -18:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Adamem Ferencym oraz Mają Jaszewską połączone z promocją ich wspólnej książki pt. Nie i Tak. Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską (premiera: 11 października 2017).

Adam Ferency – aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktor warszawskich teatrów Na Woli, Współczesnego i od 1994 roku Dramatycznego. Zagrał w spektaklach K. Kutza, T. Łomnickiego, M. Łomnickiego, M. Englerta, K. Zaleskiego, K. Lupy, W. Kostrzewskiego. Przed kamerami zadebiutował w 1976 roku rolą milicjanta w pierwszym odcinku serialu 07 zgłoś się. Występował w filmach A. Holland, J. Zaorskiego, T. Zygadły, R. Bugajskiego, W. Saniewskiego, T. Wiszniewskiego, J.J. Kolskiego, J. Hoffmana. Ma na swoim koncie wiele ról w Teatrze Telewizji. Laureat nagród za twórczość radiową.

Maja Jaszewska – dziennikarka, publicystka. Artykuły i wywiady publikowała w Tygodniku Powszechnym, Więzi, Przeglądzie Powszechnym, Zwierciadle, Sensie, Twoim Stylu, Elle, Modzie na Zdrowie, Wysokich Obcasach, Polityce. Wydała dwie książki będące realizacją jej autorskich pomysłów: W co wierzę oraz Psychologia mitów greckich.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 8.03.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.