Spotkanie z Anne Applebaum

27/08/2020 -17:00 - 19:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Anne Applebaum – amerykańską dziennikarką, historykiem, wykładowcą, autorką książek.

Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka brytyjskiego tygodnika „The Economist” w Warszawie. Później związana z czasopismami: „The Spectator”, „Evening Standard”, „Slate”, „The Washington Post”, „The Atlantic”.

Jej pierwsza książka „Between East and West. Across the Borderlands of Europe” (pol. wyd. „Między Wschodem a Zachodem. Przez pogranicza Europy”) ukazała się w 1994 roku.  Kolejne to: „Gulag. A History” (pol. wyd. „Gułag”), „Iron Curtain. The Crushing of Eastern Europe, 1944-1956” (pol. wyd. „Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej, 1944-1956”), „Red Famine. Stalin’s War on Ukraine” (pol. wyd. „Czerwony głód”), „Twilight of Democracy. The Seductive Lure of Authoritarianism”. Laureatka nagród, w tym Nagrody Pulitzera za książkę  „Gulag. A History”.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Matka Polka”, napisanej wspólnie z Piotrem Potoroczynem. Autorka ujawnia swoje przemyślenia dotyczące procesów kształtujących świat, zdradza, skąd wzięły się jej zainteresowania Rosją, dlaczego zamieszkała w Polsce i przyjęła polskie obywatelstwo.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 25.08.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie odbędzie się na Dziedzińcu Biblioteki Głównej.

——————————
UWAGA!
Uczestnicy spotkania mają obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek.
——————————

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.