Spotkanie z Dionisiosem Sturisem

25/03/2019 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Dionisiosem Sturisem – dziennikarzem, specjalizującym się w polityce zagranicznej, autorem licznych reportaży prasowych i radiowych oraz książek reporterskich: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Gdziekolwiek mnie rzucisz… Wyspa Man i Polacy. Historia splątania” oraz „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey” (wspólnie z Ewą Winnicką).

Urodzony w Salonikach, wychowany w Polsce. Przez lata związany był z radiem TOK FM, gdzie prowadził swoja autorską audycję „Alternatywne fakty”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem” i „Polityką”. W latach 2009-2010, będąc stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego, obserwował rozwój sytuacji społeczno-politycznej w Grecji. Jako korespondent polskich mediów relacjonował z  Grecji przebieg „wielkiego kryzysu”.

Wstęp za okazaniem wejściówek – bezpłatne wejściówki do odbioru od 18.03.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

W czasie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w celach sprawozdawczych.