Spotkanie z Iloną Wiśniewską

19/08/2020 -17:00 - 19:00

Fot. Birger Amundsen

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Iloną Wiśniewską – reporterką i fotografką, autorką książek „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii”, „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”.

Współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Mieszka w północnej Norwegii. To właśnie tam zaczęła pisać książki. Pierwsza z nich – „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” – ukazała się w 2014 roku. Za opublikowaną trzy lata później książkę „Hen. Na północy Norwegii” otrzymała nagrodę Traveler National Geographic. Ostatnia książka „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”, wydana w roku 2019, przyniosła jej Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina. Jest laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę za granicą.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 17.08.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie odbędzie się na Dziedzińcu Biblioteki Głównej.

——————————
UWAGA!
Uczestnicy spotkania mają obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek.
——————————

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.