Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Data/Czas
27/04/2022 -18:00 - 19:00

Mapa niedostępna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i reportażystą Witoldem Szabłowskim, autorem książek „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Tańczące niedźwiedzie”, „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”, „Jak nakarmić dyktatora”, „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”, współautorem książki  „Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem” (wspólnie z Izabelą Meyzą), laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Reportaż o Turcji uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały bardzo dobrze przyjęte przez amerykańskich krytyków. Książkę „Jak nakarmić dyktatora” wydało największe światowe wydawnictwo – Penguin Random House, które wykupiło prawa do niej jeszcze przed jej napisaniem, a w Hollywood powstanie na podstawie tego reportażu serial. Witold Szabłowski będzie jego współscenarzystą i współproducentem.

Studiował w Warszawie i Stambule. Jako stażysta CNN Türk objechał całą Turcję. 2006-2016 związany był z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”.

Wstęp za okazaniem wejściówek.
Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 20.04.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24.

 

Strona programu DKK – zobacz 


Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Skip to content