Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Świąteczny bałagan

Data/Czas
15/12/2021 - 26/12/2021 -Całodniowe

Mapa niedostępna

ŚWIĄTECZNY BAŁAGAN 
mobilna gra dla dzieci

Na początku grudnia, w ulubionej osiedlowej bibliotece wzorowej Czytelniczki Marceliny zamieszkał mały, psotny Mól Książkowy o pięknym imieniu – Eustachy. Wiadomo – mole książkowe to straszne niecnoty. Uwielbiają płatać figle! Eustachy w tej materii był mistrzem! A ponieważ była zima, a on był bardzo głodny (a wiadomo nie od dziś, że mól głodny, to mól zły) powyrywał  najciekawsze fragmenty ze świątecznych bajek. Włożył je za pazuchę i czmychnął na sam dół regału, zamierzając je skonsumować. Pech chciał, że w bibliotece silny wiatr pootwierał wszystkie okna! Przeciąg porwał wydarte przez mola kartki i porozrzucał je po całej bibliotece.

W tym momencie w drzwiach biblioteki stanęła mała Marcelina, która jak co środę przyszła po nowe książki. Eustachy w popłochu powkładał strzępy opowieści do książek, które wpadły mu w łapki i uciekł za najbliższy regał!

Marcelina widząc bałagan, złapała się za lekko rozczochraną głowę. Jej ulubione bajki były zniszczone, a co gorsza najważniejsze wydarzenia były pomieszane!  

I jak tu poczuć ducha świąt bez świątecznych opowieści? Marcelina podjęła się mozolnej pracy naprawienia szkód wyrządzonych przez łapserdaka Eustachego i dopasowania brakujących fragmentów do swoich ulubionych bajek.

Okazało się to jednak dość trudne i nasza dzielna Czytelniczka będzie potrzebowała Twojej pomocy. 

Pomożesz Marcelinie dopasować fragmenty świątecznych bajek do ich tytułów? 🙂
Usiądź wygodnie w fotelu – sam lub zbierz rodzinną drużynę –  przygotuj smartfon lub tablet – przyda się, bo to gra w wirtualnym świecie.
Zeskanuj kod QR – wejdź do gry!

 

 

Jak zagrać? To proste! 

  • Pobierz bezpłatną aplikację Action Track (można pobrać w Google Play i AppStore),
  • Zeskanuj kod QR, dostępny na stronie www.biblioteka.bydgoszcz.pl  lub na blogach filii miejskich (po zeskanowaniu kodu, należy kliknąć „POBIERZ”),
  • I już! Jesteś w grze!

REGULAMIN GRY – ZOBACZ

Skip to content