Tydzień Bibliotek – wirtualny spacer

Całodniowe
Biblioteka Główna

Szanowni Czytelnicy!

Wiele tygodni minęło od czasu, gdy mogliśmy spotkać się z Wami w gmachu Biblioteki Głównej na Starym Rynku. Kolejny tydzień – Tydzień Bibliotek – również upłynie w odosobnieniu. Ponieważ obecna sytuacja pandemii utrudnia nam spotkania, postanowiliśmy temu zaradzić i zaprosić Was na mały spacer. Wprawdzie nie będzie nam towarzyszył zapach starodruków, nie usłyszymy szmeru rozmów, a nasze kroki nie odbiją się echem w korytarzach, lecz możemy spróbować nieco pobudzić wyobraźnię podczas wirtualnej wędrówki. Zapraszamy na otwarcie prezentacji online Biblioteki Bernardynów, mieszczącej się w gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Uruchamiamy nowe narzędzie, umożliwiające spacer wirtualny po salach biblioteki bydgoskiego klasztoru bernardynów, gdzie znajduje się najstarszy i największy z zachowanych w mieście księgozbiorów.

Wirtualny spacer ZOBACZ

Zadanie zrealizowane w ramach programu „Kultura w zasięgu 2.0” finansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.