Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Warsztaty Kaligrafii

Data/Czas
04/03/2017 -10:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna

Wczytuję mapę...

   Po wkroczeniu w krąg pism gotyckich podążymy dalej intrygującą ścieżką i tym razem kursanci będą mogli zapoznać się z frakturą. Jest to krój pisma znacznie ozdobniejszy niż tekstura. Charakteryzuje się  ostrymi załamaniami (stąd jego nazwa, fractus z łac. znaczy złamany) oraz cienkimi, delikatnymi przeciągnięciami atramentu finezyjnie zdobiącymi tekst. Delikatność tych zdobień pozwoli nam na swobodne łączenie tego kroju z kursywą angielską – jest to propozycja dla osób na poziomie zaawansowanym – oprócz samego łączenia, poznamy podstawowe zasady budowania floratury (z ang. flourishing), pełnej imponujących zawiłości. Nowością nie tylko będzie fraktura, na najbliższych zajęciach poznamy jedną z technik pozłotniczych nadając blask naszym literniczym kompozycjom.

Prowadząca: Aleksandra Ćwikowska vel Nibme

Czas trwania: 4 h

Koszt: cena regularna 100,00 zł za jedno spotkanie, dla studentów i uczniów 80,00 zł za spotkanie, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Zapisy:

Zapisy proszę kierować mailowo na adres: biuro@kaligraf.eu. Przy zapisie proszę podać nr kontaktowy i parę słów o motywacji do nauki. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl warsztatów, można dołączyć w każdej chwili i nadrobić dany materiał lub brać udział w zajęciach jednorazowo, uczyć się tylko wybranego kroju, ponieważ do uczestników podchodzimy indywidualnie.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Leave a Reply

Skip to content