Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

warsztaty kaligrafii w Bydgoszczy

Data/Czas
27/05/2017 -10:00 - 14:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna

Wczytuję mapę...

27 maja warsztaty kaligrafii w Bydgoszczy.
Czas trwania zajęć:
10:00 – 14:00

Temat zajęć: Pismo copperplate
Pismo copperplate może zostać przetłumaczone jako kursywa angielska; pismo to występuje również pod nazwami English Round Letter, pismo rondowe, pismo angielskie, rondówka. Kursywa angielska powstała na przełomie XVII i XVIII wieku w odpowiedzi na potrzebę kupców, którzy musieli pisać szybko, zaś piękne pismo było drugą potrzebą. Dukt italiki nie przyspieszał ich pracy, dlatego powstało pismo, w którym literki mogły się łączyć jedna z drugą, przez co wyraz można było napisać nawet bez jednego oderwania ręki. Pismo stworzone w Holandii osiągnęło idealną postać w Wielkiej Brytanii. Swój kształt osiągnęło na miedzianej płytce (a copper plate), na której grawerowano litery.

Na zajęciach poznamy podstawy kursywy angielskiej. Naukę rozpoczniemy od pisania ołówkiem, następnie ostrą, elastyczną stalówką maczaną w atramencie.

Koszt: cena regularna 100,00 zł za jedno spotkanie, dla studentów i uczniów 80,00 zł za spotkanie, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Zapisy:

Zapisy proszę kierować mailowo na adres: szkola@kaligraf.eu. Przy zapisie proszę podać nr kontaktowy i parę słów o motywacji do nauki. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl warsztatów, można dołączyć w każdej chwili i nadrobić dany materiał lub brać udział w zajęciach jednorazowo, uczyć się tylko wybranego kroju, ponieważ do uczestników podchodzimy indywidualnie.

Pytania merytoryczne prosimy kierować na wyżej wskazany adres lub tutaj: aleksandra.cwikowska@kaligraf.eu

Leave a Reply

Skip to content