Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Weekend Seniora z kulturą

Data/Czas
02/10/2021 -10:00 - 15:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Weekend Seniora z kulturą

         Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i okolic na wydarzenie skierowane do dojrzałej grupy odbiorców. W ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” bydgoska książnica w dniu 2 października 2021 r. przygotowała garść rozmaitych atrakcji w gmachu głównym na Starym Rynku. Wśród propozycji znajdą się projekcje filmów, perełek klasyki kina; kreatywne warsztaty plastyczne, które wzbudzą wiele pozytywnych emocji; pokaz i warsztaty sitodruku oraz nastrojowy koncert na urokliwym poddaszu biblioteki.

Startujemy wcześnie, od godziny 10:00. Program sobotnich wydarzeń przedstawia się następująco:

10:00 Seans filmowy dla miłośników kinematografii – zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy z klasyki kinematografii, które pokochały miliony widzów na całym świecie.

Repertuar – zobacz 

10:00 „Z Liter – Obrazy” – warsztaty plastyczne z Magdaleną Mrugowską. Zanurzymy się w świecie fantazji i wydobędziemy piękno z liter. Alfabet nie musi być nudny. Z odrobiną kreatywności, szczyptą cierpliwości i ogromną dawką dobrego humoru każdą z liter można zmienić w dzieło sztuki. Stworzymy niepowtarzalne quillingowe obrazy Liter.

11:0014:00 Sitodruk – pokaz techniki, warsztaty. Otwarta Pracownia Sitodruku zaprasza do wykonania własnych odbitek. Zachęcamy do przynoszenia swoich bawełnianych toreb, koszulek, poduszek.

12:00 „Serduszkowe obrazy” – warsztaty z Magdaleną Mrugowską. Serce to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Ten znak wyraża pozytywne emocje, silne uczucia pasji, życia, a w szczególności – miłości, ale to wszyscy zapewne wiedzą. Podczas warsztatów motyw serca wykorzystamy do stworzenia obrazów, które zawisną na Waszych ścianach a może staną się prezentem dla ważnej dla Was osoby.

12:00 Seans filmowy dla miłośników kinematografii – zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy z klasyki kinematografii, które pokochały miliony widzów na całym świecie. 

Repertuar – zobacz 

14:00 Koncert poety i kompozytora Wiesława „Marcysia” Marcysiaka.

Wiesław „Marcyś” Marcysiak – rodowity bydgoszczanin, poeta, nauczyciel akademicki i tłumacz beletrystyki. Śpiewał i grał na początku lat 80. w zespole rockowym „Montaż” na bydgoskich Bartodziejach i właśnie tam napisał pierwsze piosenki. Przetłumaczył ponad sto książek, wydał zdobiony własnymi grafikami tomik poezji Czasoprzestrzenie (w przygotowaniu drugi) i trzy płyty z piosenkami autorskimi: Marcyś – the best of (2018), Marcyś – Pocztówki z księżyca (2019) i Kwadratowe słońca (2020). W swoich utworach nawiązuje do bliskich sercu i duszy wydarzeń sprzed lat, zapisanych głęboko w pamięci, a także komentuje współczesne realia. Członek Związku Literatów Polskich w Oddziale Bydgosko-Toruńskim.

         Serdecznie zapraszamy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

UWAGA!
Ze względu na ograniczenia epidemiczne, w każdym działaniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Skip to content