Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Welewetka. Jak znikają Kaszuby” – spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz – ODWOŁANE

Data/Czas
06/06/2024 -17:30 - 19:00

Mapa niedostępna

Drodzy Czytelnicy!

Z przykrością informujemy, że z powodów od nas niezależnych spotkanie ze Stasią Budzisz zostaje odwołane.
 
Nowy termin spotkania podamy wkrótce. Będziemy Państwa informować o szczegółach na bieżąco.
 
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie. Mamy nadzieję, że nowa data pozwoli nam spotkać się z Wami w pełnym składzie i cieszyć się razem tą wyjątkową chwilą. 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki “Welewetka. Jak znikają Kaszuby” – Stasią Budzisz.

Odbędzie się ono 6 czerwca (czwartek), o godz. 17.30, w Sali Wystawowej WiMBP w Bydgoszczy (wejście od ul. Jana Kazimierza 2).

Stasia Budzisz, reporterka specjalizująca się w krajach byłego bloku radzieckiego, tym razem kieruje swoje bezkompromisowe spojrzenie na Kaszuby, krainę własnego dzieciństwa. Z zachowanych zdjęć, rodzinnych wspomnień i legend oraz rozmów ze świadkami burzliwych dziejów regionu buduje intrygujące połączenie reportażu historycznego i rodzinnej sagi. Welewetka to opowieść o losie kaszubskiej mniejszości, cały czas będącej w rozdarciu, traktowanej podejrzliwie, wciąż poszukującej własnej tożsamości.

“Chciałam być Polką, czystą Polką i tylko Polką, ale z tą moją polskością wiecznie było coś nie tak. Wstydziłam się kaszubskiego akcentu i chłopskiego pochodzenia. Wstydziłam się, że moja rodzina nie kultywuje prawdziwych polskich tradycji.

Kompleks kaszubski nie jest niczym nowym. Dojrzewał w nas, Kaszubach, latami, żeby nie powiedzieć wiekami. Winę można rozłożyć na wszystkich. I na Niemców, i na Polaków, i na Kaszubów. Czasem myślę, że najbardziej na nas, Kaszubów. „Nas”. Mówię tak od niedawna, może od roku.”
(Fragment pochodzi od wydawcy)

Liczymy na burzliwą dyskusję. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografu autorki.

 

Wstęp Wolny! 

Organizator:

Patronami wydarzenia są:

Skip to content