Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

XI Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki

Data/Czas
30/05/2022 - 05/06/2022 -00:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna

Wczytuję mapę...

Festiwal „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w plan wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy w tym roku odbędzie się po raz jedenasty. Po edycjach wirtualnych i hybrydowych – narzuconych przez sytuację epidemiologiczną – „LiterObrazki” wracają do swej naturalnej, ulubionej formy.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy zamieni się w przestrzeń dla dzieci i na chwilę zmieni swoją nazwę na Wystrzałowa i Magiczna Bajka Publiczna im. dr. Dolittle’a.

Najnowsza odsłona Festiwalu to czas powrotu do spotkań, zabaw, zajęć warsztatowych, koncertów, spektakli i wszystkich tych radości, których nie da się zastąpić zdarzeniami online. To również dobry moment, aby rzucić okiem w przeszłość. Przeglądając zdjęcia i wspominając wczesne edycje, organizatorzy zatęsknili za festiwalem, który w całości odbywał się w gmachu Biblioteki Głównej.

Wszystkie jej sale, pokoje i zakamarki zamieniały się wówczas w tajemnicze komnaty bajkowego zamku w królestwie dzieci. Zbliżająca się edycja zatem ponownie zabierze dzieci na spacer po przestrzeniach tajemniczego budynku na Starym Rynku.

Przygotowania do czerwcowego święta zaczną się już 30 maja, Codziennie o stałej porze działania warsztatowe wprowadzą najmłodszych w LiterObrazkową przygodę.

4 i 5 czerwca Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” proponuje dzieciom i rodzicom mnóstwo nietuzinkowych atrakcji: warsztaty z doskonałymi artystami, którzy przyjadą w tym czasie do grodu nad Brdą, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, gry, zabawy, muzykę, teatr i wiele innych zaskakujących zdarzeń. Od rana do popołudnia w samym sercu miasta dzieci i ich opiekunowie, którzy odwiedzą gmach Biblioteki Głównej odnajdą w jej murach inspirującą rozrywkę, niebanalną edukację, wielką dawkę radości i dobrej energii.

Szczegółowy program w linku poniżej:

Program Literoobrazki 2022 A4

Zapisy na wybrane zajęcia warsztatowe :

  • od poniedziałku do piątku
  • w godz. 07.30 – 15.30 
  • pod nr tel. 5233-99-227

Zapraszamy serdecznie ! Czekamy na Was z niecierpliwością.

Skip to content