Zasady funkcjonowania bibliotek od 7 grudnia 2020 roku

Zasady funkcjonowania WiMBP w Bydgoszczy od dnia 7 grudnia 2020 roku

Biblioteka Główna oraz wszystkie filie osiedlowe powróciły do stałych godzin otwarcia, wprowadzone zostają ograniczenia w limicie jednocześnie przebywających w niej osób.

Biblioteka Główna:

Wypożyczalnia Główna                       – 3 osoby

Czytelnia Główna                                    – 7 osób

Czytelnia Czasopism                              – 11 osób

Czytelnia Zbiorów Specjalnych       – 2 osoby

Pracownia Regionalna                          – 4 osoby

Pracownia Bibliologiczna                    – 1 osoba

Rekomendujemy zamawianie książek telefoniczne, drogą mailową lub przez katalog Integro (tylko Wypożyczalnia Główna ul. Stary Rynek 24). Zostaje zwiększony limit do 10 książek/płyt w agendzie.

Aby skrócić czas pobytu w bibliotece, osoby nieposiadające karty bibliotecznej zobowiązane są w pierwszej kolejności do zdalnej rejestracji konta bibliotecznego (zarejestruj się).

Wszystkie naliczone opłaty z tytułu przetrzymania zbiorów można wpłacać na konto Biblioteki: 31 2490 0005 0000 4530 5745 7280. W przelewie, w polu tytułem, należy podać: numer karty bibliotecznej oraz nazwisko i imię.

O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu bibliotek będziemy informować na bieżąco – prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i mediów społecznościowych!