Dzieje reformacji i kontrreformacji na przykładzie starych druków ze zbiorów Książnicy bydgoskiej – wystawa

12/05/2017 - 31/05/2017 -Całodniowe

W ramach obchodów Jubileuszu 500-lecia Reformacji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy przygotowała wystawę pt. “Dzieje reformacji i kontrreformacji na przykładzie starych druków ze zbiorów Książnicy bydgoskiej“. Ekspozycję tworzą szesnastowieczne publikacje zawierające dzieła głównych twórców reformacji, czyli Marcina Lutra, Filipa Melanchtona i Jana Kalwina. Ponadto zwiedzający zobaczą druki z pracami przedstawicieli kontrreformacji (np. Stanisław Hozjusz) i inkwizycji (Heinrich Kramer). Obiekty wystawowe poza wartością merytoryczną i historyczną stanowią zabytki drukarstwa, odznaczające się pięknymi rycinami i oprawami oraz znakami własnościowymi.

Termin: 12-31 maja 2017 r.

Wystawę można zobaczyć podczas Nocy w Bibliotece, Nocy Muzeów oraz po wcześniejszym umówieniu (tel. 52 33 99 202)