Poszerzenie pola dźwięku

18/05/2018 - 01/06/2018

Nazwa „Poszerzenie pola dźwięku” nawiązuje do powieści Michela Houellebecqa z 1994 r. To trzecia edycja cyklu muzycznego organizowanego co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy, uzupełniającego ofertę kulturalną miasta.

Od kilku lat na poddaszu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy odbywają się koncerty, prezentacje i zajęcia warsztatowe, które w świadomości odbiorców utrwaliły się jako muzyczne wydarzenia na Strychu. Warunki akustyczne oraz wyjątkowa atmosfera miejsca przyciągają twórców ambitnych, nietuzinkowych, o ugruntowanej pozycji artystycznej. W ciągu kilku lat Strych stał się ważnym miejscem na muzycznej mapie kraju. Poprzednie edycje „Poszerzenia pola dźwięku” ugruntowały pozycję tego cyklu, który poza koncertami skupia swoją uwagę także na procesie wzajemnego przenikania różnych twórczych dyscyplin. Stąd często wydarzenia inspirowane literaturą.

Tegoroczny program przedstawia się następująco:

18 maja, godz. 19.00 – X-NAVI:ET (Rafał Iwański) – koncert

22 maja, godz. 19.00 – Zbigniew Chojnacki – koncert

24 maja, godz. 19.00 – Monika Szala/Paweł Szala/Michał Zdeb – słuchowisko muzyczno-literackie Jaszid i Jaszida oparte na opowiadaniu I.B. Singera

25 maja, godz. 20.00 – Olga Hanowska – koncert

1 czerwca, godz. 19.00 – Emiter (Marcin Dymiter) – wykład/dj set z cyklu Tracklista i koncert

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Wstęp jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków miasta Bydgoszczy