Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kultura online

Data/Czas
26/03/2020 - 31/03/2021 -Całodniowe

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

#zostanwdomu i czytaj online!

 

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii, oferujemy  inne formy dostępu do kultury, rozrywki, a także informacji naukowej. Zachęcamy do skorzystania z darmowych źródeł, dzięki którym będzie można poczytać, pouczyć się czy popracować.

Wykorzystując kanały wirtualne proponujemy następujące formy działalności:

• Dyżur informacyjny

Jeśli piszą Państwo prace naukowe, artykuły czy poszukują Państwo informacji, to oferujemy naszą pomoc.
Możemy pomóc, przeszukując internetowe bazy danych, korzystając z materiałów źródłowych zgromadzonych w Bibliotece, z bieżących i archiwalnych zasobów czasopism.
Zapytanie prosimy wysłać na adres: informacja@wimbp.bydgoszcz.pl

• Skan do domu

Wprowadzona została usługa skanowania do domu. Skanujemy m.in. fragmenty książek, czasopism lub inne materiały, dostępne w wersji papierowej należące do zbiorów WiMBP. Zeskanowane materiały wysyłane są mailem do czytelnika.
Zamówienia do 20 skanów można wysyłać na adres: czytelnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl

• E-booki na portalu Legimi

Kody Legimi na marzec będą wydawane od 1 marca 2021 r. w Wypożyczalni Głównej oraz w filiach osiedlowych (wykaz filii):

  • osobiście,
  • telefonicznie,
  • elektronicznie na e-mail: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl

Prosimy zatem 1 marca o kontakt z biblioteką podając swój numer karty, imię i nazwisko.

Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie przypominamy, że jeden kod można wykorzystać na dwóch różnych urządzeniach, np. czytnik i tablet, smartfon i czytnik itd. (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ )

Natomiast, jeśli aktywowali Państwo kod w lutym dopiero pod koniec miesiąca (prosimy pamiętać, że jest on ważny 30 dni) będą mogli Państwo czytać e-booki również w marcu. W takiej sytuacji, z racji ograniczonej liczby kodów, prosimy, aby nie brać kodu „na zapas” i dać szansę również innym Czytelnikom.

IBUK LIBRA – otwórz

Ogółem całe konsorcjum wykupiło dostęp do 546 tytułów. Dodatkowo platforma oferuje dostęp do darmowych e-booków. Czytelnicy Konsorcjum mogą w 2020 roku korzystać ogółem z 1.987 dokumentów. Obecnie aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy kontakt telefoniczny 52 33-99-248 (w godz. 8:00-15:00) lub mailowy: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl, podając swój numer karty, imię i nazwisko. Kod PIN pobrany raz przez użytkownika jest aktywny przez cały czas trwania umowy pomiędzy Biblioteką a platformą IBUK Libra.

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa otwórz

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w formie cyfrowej na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Obecnie znajduje się tam ok. 123.000 naszych obiektów, co stanowi ok. 35% całej kolekcji KPBC.

• Nasze publikacjeotwórz

Bydgoska Książnica prowadzi działalność wydawniczą. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami.

 Polecane biblioteki cyfrowe – otwórz

Biblioteki są zamknięte, ale nadal można korzystać z bardzo bogatych zasobów zdigitalizowanych dostępnych w licznych bibliotekach, archiwach i repozytoriach cyfrowych. Wśród najciekawszych znajdują się te ze zbiorami narodowymi, czy regionalnymi; uczelniane a nawet kościelne.

• Bazy bibliograficzne otwórz

WiMBP w Bydgoszczy tworzy i udostępnia on-line „Bibliografię województwa kujawsko-pomorskiego”. Baza bibliografii regionalnej zawiera 82.066 rekordów. Jest to bibliografia przedmiotowo-podmiotowa zawierająca opisy bibliograficzne książek, czasopism, artykułów, wywiadów oraz utworów literackich twórców związanych z regionem, a także recenzji ich prac.

Facebook | Instagram

Zachęcamy do odwiedzania bibliotecznego profilu na Facebooku lub Instagramie. Codziennie udostępniamy dla Państwa najważniejsze informacje, ciekawostki oraz przydatne linki. Czekamy tam również na Państwa pytania lub sugestie.

• Biblioteka na wynos – otwórz

W ramach akcji “Biblioteka na wynos” biblioteki osiedlowe na swoich blogach oraz profilach społecznościowych  prowadzą szeroko pojętą dzielność kulturalną i edukacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content