Czytaj online

26/03/2020 - 30/04/2020
Całodniowe

#zostanwdomu i czytaj online!

W związku z zakazem prowadzenia działalności, jaki został nałożony na instytucje kultury, oferujemy  inne formy dostępu do kultury, rozrywki, a także informacji naukowej. Zachęcamy do skorzystania z darmowych źródeł, dzięki którym będzie można poczytać, pouczyć się czy popracować.

Wykorzystując kanały wirtualne proponujemy następujące formy działalności:

• E-booki na portalu Legimi.

Kody Legimi na kwiecień będą wydawane drogą elektroniczną od 1 kwietnia 2020 r. Prosimy zatem 1 kwietnia o kontakt mailowy na  adres wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl podając swój numer karty, imię i nazwisko. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie przypominamy, że jeden kod można wykorzystać na dwóch różnych urządzeniach, np. czytnik i tablet, smartfon i czytnik itd. (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ )

Natomiast, jeśli aktywowali Państwo kod marcowy dopiero na koniec obecnego miesiąca, prosimy pamiętać, że jest on ważny 30 dni. Zatem będą mogli Państwo czytać e-booki również w kwietniu. W takiej sytuacji, z racji ograniczonej liczby kodów, prosimy, aby nie brać kodu „na zapas” i dać szansę również innym Czytelnikom.

IBUK LIBRA- otwórz

Ogółem całe konsorcjum wykupiło dostęp do 546 tytułów. Dodatkowo platforma oferuje dostęp do darmowych e-booków. Czytelnicy Konsorcjum mogą w 2020 roku korzystać ogółem z 1.987 dokumentów. Obecnie aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy kontakt telefoniczny 52 33-99-248 (w godz. 8:00-15:00) lub mailowy: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl, podając swój numer karty, imię i nazwisko. Kod PIN pobrany raz przez użytkownika jest aktywny przez cały czas trwania umowy pomiędzy Biblioteką a platformą IBUK Libra.

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowaotwórz

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w formie cyfrowej na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Obecnie znajduje się tam ok. 123.000 naszych obiektów, co stanowi ok. 35% całej kolekcji KPBC.

Bazy bibliograficzneotwórz

WiMBP w Bydgoszczy tworzy i udostępnia on-line „Bibliografię województwa kujawsko-pomorskiego”. Baza bibliografii regionalnej zawiera 82.066 rekordów. Jest to bibliografia przedmiotowo-podmiotowa zawierająca opisy bibliograficzne książek, czasopism, artykułów, wywiadów oraz utworów literackich twórców związanych z regionem, a także recenzji ich prac.

Facebook | Instagram

Zachęcamy do odwiedzania bibliotecznego profilu na Facebooku lub Instagramie. Codziennie udostępniamy dla Państwa najważniejsze informacje, ciekawostki oraz przydatne linki. Czekamy tam również na Państwa pytania lub sugestie.

Konkursy- otwórz

„Literobrazkowa Kolorowanka – Podwodny świat” to konkurs odbywający się w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”. Jego celem jest twórcze działanie, w efekcie którego powstanie wielkoformatowa kolorowanka opracowana przez ilustratorkę Anitę Graboś. Każdy z laureatów konkursu będzie jednocześnie współautorem niezwykłego dzieła.