Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ida i świat poza ciszą – słuchowisko na żywo

Data/Czas
07/10/2023 -11:00 - 13:00

Mapa niedostępna
Ida i świat poza ciszą – słuchowisko na żywo!
 
W ramach 12. edycji Festiwalu Książki Obrazkowej LiterObrazki zapraszamy na słuchowisko Ida i świat poza ciszą będące opowieścią o dziewczynce, która rozzłościła opiekuna świata dźwięków. Sytuacja była dość poważna, ale mała Ida dostała tylko wielką nauczkę, dzięki której inaczej usłyszała świat i doceniła pozornie nieważne dźwięki, brzmienia, które umykają nam na co dzień, których nie zauważamy i nie doceniamy. Świat wydał jej się wówczas ciekawszy, bo brzmienia to taka część wszystkiego, która potrafi zamienić zwykły dzień w niezwykłą przygodę.
Bajkę słowem i dźwiękiem opowiedzą na żywo Miłka O. Malzahn i Marcin Karnowski.
 
Zapraszamy do tej przygody młodszych i starszych słuchaczy.
 
Rzecz odbędzie się 7 października 2023r. o godzinie 11.00 na Strychu Biblioteki Głównej.
 
 
 
Miłka O. Malzahn zawodowo zajmuje się szeroko pojętą filozofią, oraz dźwiękiem. Jest dziennikarką, pisze książki z pogranicza gatunków (osiem wydanych, reszta czeka na „swój czas”), oraz bajki; tworzy i publikuje również piosenki. Czasem wykłada na uczelniach, czasem prowadzi warsztaty. Łączy nieoczywiste nauki o myśli ludzkiej z oczywistymi ścieżkami dedukcyjnymi. Tworzy offowy kanał podkastowy „Dziennik Zmian”, w międzyczasie moderuje spotkania z luźmi sztuki, a najbardziej regularnie – prowadzi muzyczne programy w Polskim Radiu Białystok, felietonowo zaś współpracuje z internetowym Radiem Danielka, oraz Radiem Klang.
 
Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, cymbalista, autor tekstów, animator kultury, poeta, prozaik, scenarzysta. Gra w zespołach i projektach: Variete, 3moonboys, Ala Kryształ, Małomiejsca, Brda, Ur Jorge, Salimara, Hanowska/Karnowski, Gumowska/Karnowski. Muzyk Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Autor słuchowiska „Mapy czasu” o Annie Jachninie oraz słuchowisk dla dzieci, a także muzyki do spektakli teatralnych. Wspólnie z Iloną Gumowską zrealizował etiudę filmową „Iskrą tylko”, nagrodzoną na festiwalach w San Francisco, Berlinie, Paryżu. Napisał kilka książek. Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie.
 
 
Zapraszamy serdecznie !
 
Skip to content