Kwietniowy Projektor filmowy – pod hasłem “Ameryka poza mainstreamem”

18/04/2024 -18:00 - 20:00

Zapraszamy na kwietniową odsłonę Projektora Filmowego pod hasłem “Ameryka poza mainstreamem”!

Amerykańska kinematografia podbiła serca widzów na całym świecie. Kojarzy się ona głównie z głośnymi i kasowymi produkcjami rodem z Hollywood. Istnieje jednak drugi biegun kinematografii Stanów Zjednoczonych. Jest nim tak zwane kino niezależne. Być może nie tak powszechnie znane, ale niezwykle prężnie się rozwijające.

Podczas kwietniowego Projektora zobaczymy dwa filmy, które powstały poza największymi wytwórniami przemysłu kinematograficznego.

Pierwszym z nich był film w reżyserii Seana Penna z 2007 roku (wyświetlany 04.04.2024), opowiadajacy historię Christophera, który kończy studia, ale zamiast poświęcić się karierze zawodowej, wyrusza autostopem w kierunku Alaski.

Drugim z nich będzie obraz w reżyserii Alfonso Goneza-Rejona z 2015 roku. Opowiada on o Gregu, którego życie zmienia się, kiedy postanawia dotrzymać towarzystwa chorej na raka Rachel. I dokładnie na ten projektor zapraszamy już 18 kwietnia!

🗓 Data: 18.04.2024 (czwartek)
⏰ Godzina: 18:00
📍 Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24 / Strych

Projektor filmowy w kwietniu wyświetlany we współpracy z Centrum Informacji i Kultury „Ameryka@TwojejBibliotece”.