Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Ogród przypraw doktora Kumary” – warsztaty plastyczno-literackie

Data/Czas
05/07/2022 -12:00 - 15:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na ósmą edycję warsztatów plastyczno-literackich dla dzieci prowadzonych przez ilustratorów literatury dziecięcej, która nawiązywać będzie do książki Kasi Szulik „Dzień dobry, Sri Lanko!”, a poprowadzi je ilustratorka tej książki – Małgosia Zając – absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Wykorzystuje różnorodne techniki. Współpracowała z autorami książek dla dzieci z różnych stron świata między innymi z Polski, Kanady, Holandii, Słowenii, Singapuru, Austrii i Arabii Saudyjskiej. Jej prace można też znaleźć na www.bigdotillustrations.com

Członkini Klubu Ilustratora oraz uczestniczka wystawy pokonkursowej „Jasnowidze 2016” Wydawnictwa Dwie Siostry. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka 2019” przyznanej za ilustracje do książki „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim” autorstwa Katarzyny Maziarz wydanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie. W 2020 roku książka Jany Bauer „Kako Prestrasiti Posast” z jej ilustracjami została wpisana przez Internationale Jugendbibliothek w Monachium na listę „The WhiteRavens 2020”.

📅 Data: 05.07.2022 r. / wtorek/

⏰ Godzina: 12.00

📍 Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

📞 Kontakt: 506 200 530

Warsztaty organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

 

 

Skip to content