Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis – ODWOŁANE

Data/Czas
11/12/2023 -18:00 - 19:30

Mapa niedostępna

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od biblioteki niezależnych, zaplanowane na poniedziałek, 11 grudnia, spotkanie z aktorką filmową, teatralną, radiową Marią Pakulnis nie odbędzie się.

Mamy jednak też dobrą wiadomość – Maria Pakulnis uświetni obchody przyszłorocznego Tygodnia Bibliotek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się, co potwierdził agent aktorki, 13 maja 2024 roku.

Już dzisiaj zapraszamy!!!

 

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z aktorką filmową, teatralną i radiową Marią Pakulnis połączone z promocją książki „Moja nitka” (premiera: 8 listopada 2023), będącej zapisem rozmowy, jaką przeprowadziła z aktorką Dorota Wodecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasów Extra”.

M. Pakulnis ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w czasie studiów w filmie Tadeusza Konwickiego „Dolina Issy” (1982). Występowała w awangardowym Teatrze Dramatycznym w Słupsku. W latach 1981-2010 związana była kolejno z teatrami warszawskimi – Współczesnym, Dramatycznym i Ateneum.

Obecnie występuje gościnnie w stołecznych teatrach Komedia i Kamienica. Aktorka wróciła na duży ekran. Za drugoplanową rolę Hanny w filmie „Johnny” (2022) otrzymała Złotego Orła, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. M. Pakulnis ma na swoim koncie także książkę kucharską pt. „Sceny kuchenne”, napisaną wspólnie z Januszem Mizerą, twórcą wielu konkursów kulinarnych, restauratorem. 

Wstęp za okazaniem wejściówek!

11.12.2023 r. /poniedziałek/ godz. 18.00
Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 04.12.2023, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

 

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. 

 

Skip to content