Spotkanie online z Robertem Makłowiczem

09/12/2020 -18:00 - 19:30

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z Robertem Makłowiczem – najbardziej znanym i popularnym polskim krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem.

W latach 1993-2004 był publicystą „Gazety Wyborczej”. Współpracował z tygodnikami „Wprost”, „Newsweek Polska”, „Przekrój”. W latach 1998-2008 był w TVP gospodarzem cyklu reportaży pt. „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a 2008-2017 prowadził program „Makłowicz w podróży”. W marcu 2020 uruchomił autorski kanał w serwisie You Tube, na którym publikowane są filmy o tematyce kulinarnej i historycznej.

Autor książek, m.in. „C.K. Kuchnia”, „Listy pieczętowane sosem, czyli gdzie karmią najlepiej w Polsce” (wspólnie z P. Bikontem), „Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (wspólnie z S. Mancewiczem), „Dialogi języka z podniebieniem” (wspólnie z P. Bikontem), „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Smak Węgier”, „Fuzja Smaków. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, „Cafe Museum”, „Dalmacja. Książka kucharska”.

Spotkanie online – Facebook WiMBP w Bydgoszczy-wejdź

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.