Spotkanie z Teresą Hoppe – autorką książki o Antonim Abrahamie – SPOTKANIE ODWOŁANE

25/11/2023 -11:00 - 13:00

Drodzy Czytelnicy!

Z przykrością informujemy, że z powodów od nas niezależnych spotkanie z Teresą Hoppe zostaje odwołane.

Nowy termin zaplanowany jest na styczeń 2024 roku. Będziemy Państwa informować o szczegółach na bieżąco.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie. Mamy nadzieję, że nowa data pozwoli nam spotkać się z Wami w pełnym składzie i cieszyć się razem tą wyjątkową chwilą. 🌟

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Teresą Hoppe, autorką książki “Antoni Abraham (1869-1923). Zarys biografii”. To wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2023 roku (sobota) o godzinie 11:00 w sali wystawowej WiMBP, znajdującej się przy ulicy Jana Kazimierza 2 w Bydgoszczy.

Spotkanie będzie prowadzone przez utalentowaną poetkę z Bydgoszczy, a jednocześnie Kaszubkę – Alinę Rzepecką.

Antoni Abraham – już za życia stał się legendą. “Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polści” – to słowa, którymi często posługiwał się ten wyjątkowy działacz społeczny, znanego jako Król Kaszubów.

Co warto wiedzieć o Antonim Abrahamie? Być może słyszeliście legendę o tym, jak pieszo udał się na konferencję w Wersalu. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bydgoszczy pragnie upamiętnić tę niezwykłą postać, która odegrała znaczącą rolę w historii Pomorza. Obchodzimy w tym roku 100. rocznicę Konferencji Pokojowej w Wersalu, na mocy której część Pomorza powróciła do Macierzy. W czerwcu upłynęła także 100. rocznica śmierci Abrahama – syna ziemi kaszubskiej, bojownika o jej polskość, związanej z wydarzeniami we Francji. Ponadto obchodzimy 150. rocznicę urodzin Króla Kaszubów. Jest to postać niezwykle istotna nie tylko dla mieszkańców Pomorza.

Wypożyczalnia Główna przygotowała specjalne gabloty, w których będzie można zobaczyć przykładowe publikacje poświęcone tej ciekawej postaci.

Data: 25.11.2023 \ sobota
Miejsce: Biblioteka Główna, Sala Wystawowa, ul. Jana Kazimierza 2.

Wstęp na spotkanie jest wolny, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa!