Tajemnice starych ksiąg – wykład i warsztaty recyklingowe dla dzieci

07/05/2024 - 09/05/2024 -09:30 - 11:00

W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy serdecznie na fascynujące wydarzenie w bibliotece!

Już niedługo odkryjemy tajemnice starych ksiąg podczas wykładu i warsztatów recyklingowych dla dzieci!

Co kryją oprawy dawnych ksiąg? Czy wiecie, że już w średniowieczu znano recykling i wykorzystywano makulaturę rękopiśmienną i drukowaną? Podczas naszych zajęć poznacie również makulaturowe skarby i unikatowe zabytki ukryte w starodrukach i inkunabułach.  Ponieważ biblioteka to miejsce na czasie, łączące tradycję z nowoczesnością, na warsztatach dowiecie się też, czym są palimpsesty, co to filigrany i jak współczesna technologia ułatwia ich kopiowanie.

Zajęcia są skierowane do grupy wiekowej 6-12 lat (warsztaty połączone ze zwiedzaniem – grupy dzielone na 2 części).
Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 512-806-564 od 29 kwietnia 2024 roku!

Data: 07-09.05.2024 (wtorek – czwartek)
Miejsce: Biblioteka Główna, Sala Wykładowa, Stary Rynek 24.

Nie przegapcie okazji na niezapomnianą podróż w świat starych ksiąg!