Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Smakowita zielenina – wystawa Sylwii Tracz

Data/Czas
22/05/2023 - 11/06/2023 -Całodniowe

Mapa niedostępna

W ramach XII edycji Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci serdecznie zapraszamy na wystawę „Smakowita zielenina“, która prezentuje zestaw ilustracji stworzonych do książki „Smakowita Zielenina”.

Nietypowa książka kucharska dla dzieci napisana przez Martę Szloser i wydana przez wydawnictwo Literówka.

Autorka ilustracji Sylwia Tracz, większość ilustracji do książki wykonała własnoręcznie posługując się techniką kolażu. Każda ilustracja została wycięta z papieru, z kolorowego filcu, a często również w ruch poszła nitka z igłą.

 

Ilustracje są przestrzenne i zostały do książki przetransponowane w taki sposób, żeby tę przestrzeń poczuł odbiorca.

Na wystawie można zobaczyć 28 ilustracji. Część z nich pokazuje perypetie dwójki młodych bohaterów: Klary i Michała, oraz kucharza Alberta i ich rodziny oraz przyjaciół. Ponieważ książka, poza warstwą narracyjną, zawiera zestaw zdrowych przepisów kulinarnych, zostały one również wyeksponowane.

 

Zapraszamy do oglądania kolorowych i ‘smakowitych’ ilustracji.

Wystawa dostępna w dniach: 22.05 – 11.06.2023

Miejsce: Biblioteka Główna, Wypożyczalnia Główna, ul. Stary Rynek 24.

Wstęp WOLNY!

Autorka ilustracji: Sylwia Tracz.

Sylwia Tracz to absolwentka Grafiki i Malarstwa na wrocławskiej ASP. Od lat jest związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. To właśnie w bibliotece odkryła niezwykły świat książki dziecięcej i zapragnęła stać się jego częścią. Swoje ilustracje wycina, skleja i zszywa z papieru, tektury i filcu. Jej ulubione tematy to flora i fauna, potrawy smaczne i te mniej, a przede wszystkim – portret. Marzy o zilustrowaniu Baśni Braci Grimm. Prywatnie kociara, miłośniczka czekolady i babcinych sukienek, które wygrzebuje na strychach, dając im drugie życie.

Skip to content