Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Beata Kowalik

Data/Czas
24/11/2021 -18:00 - 20:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Kowalik, autorką książki “No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku”. 

Przez kilkanaście lat podróżowała z rodziną po świecie, z czego dziesięć lat mieszkała w Meksyku. Jest filologiem, dziennikarką, pisarką, feministką, ale przede wszystkim obserwatorką życia i ludzi.  Autorkę interesują trudne tematy, od których w Meksyku nie można się odciąć – wojny narkotykowe, prostytucja nieletnich, miażdżąca bieda czy łamanie praw człowieka, w szczególności kobiet. „No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku” (Wydawnictwo Kobiece), to zbiór reportaży o Meksykankach żyjących w zdominowanym przez mężczyzn świecie. O kobietach z miast i wsi, służących i wykształconych, lesbijkach i prostytutkach, aktywistkach i niewolnicach miłości żyjących w świecie, w którym kobiety są poniżane, uprzedmiotawiane i pozbawiane praw.

Wstęp wolny.
Będzie możliwość zakupu książek. 

 

Spotkanie organizowane jest w ramach nowego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej cyklu spotkań z literaturą faktu pn. „Faktycznie”.

Skip to content