+48 52 33 99 200Biuletyn Informacji Publicznej Unia Europejska

LiterObrazki – V Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci

19/11/2016 -11:00 - 15:00

Tęskniliście? My też – dlatego mamy dla Was jeszcze więcej LiterObrazków! Przed nami kolejna, trzecia odsłona piątej edycji festiwalu.

Program:

11.00     „Zawodowe mamy” – warsztaty z Dorotą Wojciechowską | Sala Wystawowa
Warsztaty w oparciu o serię książek wydawnictwa Poławiacze Pereł.

11.00     Warsztaty z Aleksandrą Woldańską-Płocińską | Sala Wykładowa
Kreatywne zajęcia z autorką serii książek „Urodziny Prosiaczka”. Inspiracją do zabawy będzie książka „Rekordziści”, opowiadająca o najciekawszych rekordach zgromadzonych w “Księdze rekordów Guinnessa”.

11.00     Bajki z rzutnika | Sala na górze, III p.
Dla starszych nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa, dla najmłodszych – fascynujące odkrycie. Przenieśmy się w czasie!

11.30     Rodzinne warsztaty decoupage | Czytelnia Główna (I p.)
Podczas zajęć poznamy tajniki decoupage, techniki zdobniczej polegającej na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru na odpowiednio spreparowaną powierzchnię. Zamienimy się w twórców biżuterii!

11.30     Rodzinne warsztaty rękodzieła – filcowanie | Czytelnia Główna (I p.)
Podczas warsztatów wykonamy filcowe ozdoby i biżuterię.

11.30 – 13.30     Pokaz sitodruku | Wypożyczalnia Główna
Do wspólnej zabawy zaprasza Otwarta Pracownia Sitodruku. Przynieście ze sobą bawełniane torby, bluzy lub koszulki, na których nadrukujemy pamiątkową, festiwalową ilustrację.

12.00     Morskie warsztaty literacko-plastyczne z Wydawnictwem TAKO| Czytelnia Czasopism (I p.)

12.00     „Jestem zwierzem” | Strych
Do wspólnej zabawy zaprasza Monika Hanulak, ilustratorka książki „Pampilio”.

12.00     Bajki z rzutnika | Sala na górze, III p.

12.30     Warsztaty kaligrafii z Aleksandrą Ćwikowską | Czytelnia Ekonomiczna (I p.)
Zapraszamy wszystkie osoby chcące zasmakować sztuki pięknego pisania, które nie boją się przy tym pobrudzić dłoni. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Ćwikowska z Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych.

13.00     „Wyczarować zimę” – warsztaty z Dorotą Wojciechowską | Sala Wystawowa

13.00     Warsztat młodych projektantów: opakowania | Sala Wykładowa
Zajęcia poprowadzi Joanna Guszta, autorka i ilustratorka, współzałożycielka wydawnictwa Ładne Halo.

13.00     Bajki z rzutnika | Sala na górze, III p.

14.00     Warsztaty origami | Czytelnia Główna, I p.
Poznaj magię niezwykłej sztuki origami – na zajęcia zaprasza Bydgoski Klub Origami ORIZURU.

W wypożyczalni na parterze rozgości się Księgarnia63, która serwować będzie piękne książki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.

Program: www.literobrazki.pl/program
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy.