Mobilna gra miejska

26/08/2021 - 02/09/2021 -Całodniowe

Szczegółowe informacje

“LiterObrazkowy zawrót głowy – w poszukiwaniu zagubionych literek” to gra inspirowana wszystkimi edycjami Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki. Dowiedz się, jakie tajemnice i zaskakujących gości kryje 9 edycji Festiwalu i pomóż Skrzatowi odnaleźć zaginione literki.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w mobilnej grze terenowej, która została przygotowana specjalnie na X edycję Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki.

Przygotuj telefon/tablet oraz dobry nastrój i wraz z LiterObrazkowym Skrzatem wybierz się na spacer po Bydgoszczy, aby rozwikłać tajemnicę zaginionych literek.

Gra rozpoczyna się 26 sierpnia 2021 r. o godz. 11:00 i potrwa do 2 września 2021 r. do godz. 23.59.

WYNIKI:

• I miejsce – drużyna “Mia Team” – 2670 punktów
• II miejsce – drużyna “Gepardy” – 2650 punktów
• III miejsce – drużyna “Mondzia i Grubbo” – 2600 punktów

­­—————–

O fabule gry:

Za górami, za lasami, za siedmioma… rzekami? STOP! To nie ta historia! Nie ta? Kompletnie nie ta!

Zatem zacznijmy jeszcze raz:

W samym sercu pięknego miasta nad rzeką Brdą, o szeleszczącej nazwie Bydgoszcz, na Starym Rynku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przyszedł na świat maleńki biblioteczny Skrzat. Nie był to taki zwykły skrzat! O co to, to nie!

Był stworzeniem o niespożytej wręcz energii, lubiącym płatać figle, śmiać się, a nade wszystko kochającym kolorowe obrazki, książki dla dzieci i literki… Ojj jak on kochał literki!

Skrzat zaprzyjaźnił się z Bibliotekarzami, którzy stali się jego rodziną. Razem postanowili stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły realizować swoje pasje, poznawać fascynujący świat zaklęty w książkach, odkrywać tajemnice ukryte w literach, które mieszają się z obrazami, rozwijać wyobraźnię! A przede wszystkim świetnie się bawić i śmiać do rozpuku. Tak powstały LiterObrazki, czyli Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci.

Przyjaźń bibliotekarzy ze Skrzatem trwa już 10 lat! Chcesz się dowiedzieć, co razem spsocili? Ile uśmiechów wywołali na dziecięcych twarzach? Zapraszamy do mobilnej gry miejskiej!

Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Dla kogo: dla dzieci i rodziców

Miejsce startu: www.biblioteka.bydgoszcz.pl  i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz

Kiedy:  26.08 – 02.09.2021 r.

Orientacyjny czas trwania: ok. 60 minut.

Jak zagrać:

1.Pobierz bezpłatną aplikację Action Track  (dostępna w Google Play i AppStore)

2. Zeskanuj kod QR opublikowany na www.biblioteka.bydgoszcz.pl i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz/

3. Kliknij „POBIERZ”

4. Udaj się w podróż ze Skrzatem po Festiwalu Książki Obrazkowej LiterObrazki!

REGULAMIN GRY MOBILNEJ – pobierz

Finansowanie:

• Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
  • Dofinansowanie zadania z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Zadanie dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz