Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odkryj tajemnice Biblioteki – grudniowa gra miejska

Data/Czas
11/12/2023 - 15/12/2023 -12:00 - 19:00

Mapa niedostępna

Odkryj tajemnice Biblioteki

 

Postanowiłeś, że w tym roku przystąpisz do Wielkiego Testu Wiedzy o Bydgoszczy. Wszak to piękne miasto, które nazywane jest perłą Kujaw. To miasto o średniowiecznych korzeniach, z ciekawą historią, wspaniałą architekturą. 

Jedną z ważniejszych instytucji na kulturalnej mapie Bydgoszczy jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Jest to najstarsza, nieprzerwanie istniejąca biblioteka w województwie kujawsko – pomorskim.

Wiesz, że żeby porządnie przygotować się do testu musisz poznać historię wszystkich ważnych miejsc, a każdy uczeń i student wie, że skarbnicą wiedzy jest BIBLIOTEKA, która – co ważne – też zapewne będzie częścią testu!

Gracz wcielając się w rolę poszukiwacza wiedzy  zaznajomi się z historią Biblioteki. Akcja gry będzie wymagać od gracza rozwiązywania szyfrów i łamigłówek skupionych wokół najważniejszych osób mających wpływ na rozwój instytucji, pozna najciekawsze zbiory zgromadzone w książnicy. 

Na końcu rozgrywki, Gracz przekona się czy zdobyta wiedza wystarczy do napisania przystąpienia do testu.

Gra zaczyna się i kończy przy budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Podczas gry Gracz przechodzi przez różne pomieszczenia Biblioteki. Na jej przejście potrzeba około 90 minut. 

Podczas gry Gracz przechodzi przez różne pomieszczenia Biblioteki, więc w grę zagrać można w godzinach pracy Biblioteki:

Pn.  9:00 – 19:00 
Wt. 9:00 – 17:00 
Śr.  10:00 – 19:00 
Cz. 9:00 – 17:00
Pt.  9:00 – 19:00

 

Zasady gry:

  1. Rozgrywka konkursowa przeprowadzona zostanie w dniach 11 grudnia 2023 od godziny 12.00 do 15 grudnia 2023 do godziny 19.00. 
  2. Pokonkursowa wersja gry dostępna będzie od 17 grudnia 2023 r. 
  3. Gra skierowana jest zarówno do mieszkańców Bydgoszczy, jak i turystów przebywających w Bydgoszczy. Zapraszamy osoby od 16. roku życia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą w niej uczestniczyć pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych.
  4. Gracze mogą brać udział w grze indywidualnie, mogą być też wspierani przez osoby towarzyszące.
  5. Udział w grze jest bezpłatny.

 

Jak zagrać:

1.Pobierz bezpłatną aplikację Action Track  (dostępna w Google Play i AppStore)

  1. Zeskanuj kod QR opublikowany na www.biblioteka.bydgoszcz.pl i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz/ 
  2. Kliknij „POBIERZ”
  3. Udaj się w podróż po Bibliotece.
  4.  

REGULAMIN GRY – zapoznaj się koniecznie!

 

Skip to content