Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie autorskie z Edytą Pętkowską-Grabowską

Data/Czas
08/11/2022 -18:00 - 20:00

Mapa niedostępna

W ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z

Edytą Pętkowską-Grabowską, autorką książki „Biografia intelektualna Józefa Wybickiego w latach 1794-1806”.

Absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka na Wydziale Polonistyki UW. Pracuje nad dysertacją poświęconą Aleksandrze z Lubomirskich Potockiej i jej działalności politycznej oraz kulturalnej na przełomie XVIII i XIX wieku.

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół literatury dokumentu osobistego, związków pomiędzy polityką, sztuką i literaturą XVIII i XIX wieku oraz historii Warszawy.

W biografii Józefa Wybickiego znajdziemy związki z Bydgoszczą. Przypomina o tym m.in. pamiątkowa tablica umieszczona na ścianie głównego budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zlokalizowanego przy Starym Rynku 24.

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 03.11.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

 

Data: 08.11.2022 r. /wtorek/

Godzina: 18.00

Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

 

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

20

Skip to content