Ziarnko piasku. Rzecz o Annie Jachninie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna i Fundacja Vlepvnet zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki „Ziarnko piasku. Rzecz o Annie Jachninie”.

Bohaterka tego reportażu była jedną z najbardziej zasłużonych postaci bydgoskiej rozgłośni radiowej, kierownikiem redakcji kulturalnej i regionalnej. Pozostawiła po sobie niezwykle bogaty dorobek w postaci ponad 300 audycji radiowych, ponad 800 taśm przekazanych Muzeum Etnograficznemu w Toruniu. Książka skupia się na literackiej działalności Jachniny, autorki słów piosenki „Siekiera motyka”, na jej pamiętnikach i wspomnieniach z okresu okupacji i pobytu w obozach Auschwitz i Ravensbruck. Rozmowę z Justyną Górską, Wojciechem Jachną i Marcinem Karnowskim (odpowiedzialnymi za publikację) poprowadzi Marek Szymaniak. Spotkanie odbędzie się na Strychu Biblioteki Głównej (II piętro).

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy