Warsztaty poetyckie

20/09/2021 -12:00 - 14:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na czwartą edycję warsztatów „ROZMAWIAJĄC O POEZJI” poświęconą poezji Tadeusza Różewicza w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą jego urodzin.

Warsztaty poprowadzi Janusz Drzewucki – krytyk literacki, poeta, dziennikarz, wydawca, redaktor miesięcznika „Twórczość”, największy znawca twórczości T. Różewicza. Ma na swoim koncie tomiki poezji – m.in. „Ulica Reformacka”, „Starożytny język”, „Podróż na południe”, „Dwanaście dni”, „Rzeki Portugalii”, teksty krytycznoliterackie – m.in. „Chaos i konwencja”, „Smaki słowa. Szkice o poezji”, „Akropol i cebula. O Zbigniewie Herbercie”, „Stan skupienia. Teksty o prozie”, „Charakter pisma. Szkice o polskiej poezji współczesnej”, „Środek ciężkości. Szkice o współczesnej liryce polskiej”, „Lekcje u Różewicza. Teksty krytycznoliterackie i osobiste”, „Obrona przypadku. Teksty o prozie 2”, „Muzyka sfer. Teksty o poetach i poetkach”.

Uwaga!
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 506 200 530 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Warsztaty organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.