Światowy Dzień Poezji

21/03/2022 -08:00 - 19:00

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy przygotowała małą wystawę, na której prezentowani są wybrani, wybitni twórcy literatury polskiej: Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Maria Konopnicka, Krzysztof Kamil Baczyński, Jan Andrzej Morsztyn i wielu innych. To także dobra okazja do prezentacji regionalnych poetów (Jana Górec-Rosińskiego, Tadeusza Nowakowskiego, Ryszarda Częstochowskiego, Zdzisława Polsakiewicza, Krzysztofa Solińskiego, Joanny Jędrzejewskiej-Bałdygi, Dimitriosa Nikolaidisa, Ryszarda Milczewskiego-Bruno) i rękopisów artystów związanych z Bydgoszczą. Swoje prace książnicy przekazali m.in. Jan Górec-Rosiński, Kazimierz Hoffman, Stefan Pastuszewski, Mieczysław Wojtasik. Zapraszamy do naszych gablot.