Nowy Projektor dla osób niewidomych i słabowidzących

26/05/2022 -11:00 - 13:00

Od 26 maja br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy we współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych rusza nowy Projektor dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wyświetlane będą  filmy z audiodeskrypcją. Pokazy będą się odbywać w co drugi czwartek o godzinie 11.00 w sali wykładowej przy ulicy Stary Rynek 22.

Na początek zaprezentowany zostanie film pt. „1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego. Jest to wzruszająca historia o miłości, poświęceniu i odwadze. Tuż przed Bożym Narodzeniem w życiu głównej bohaterki pojawia się niemowlę pozostawione przez matkę. Dla dobra dziecka gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat, można uratować również siebie?

Kolejne seanse odbędą się:

• 9 czerwca – „Wesele” (2021), reżyseria Wojciech Smarzowski ;
  • 23 czerwca – „Dżentelmeni”, reżyseria Guy Ritchie ;
  • 7 lipca – „Druga połowa”, reżyseria Łukasz Wiśniewski ;
  • 21 lipca – „Zupa nic”, reżyseria Kinga Dębska.

Zapraszamy serdecznie.