Modny kwietnik ze starego T-shirta- zapraszamy na warsztaty upcyklingu !

15/06/2022 - 29/06/2022 -15:00 - 19:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zamieni się w czerwcu w niezwykły warsztat.

Dzieci i dorośli wspólnie nauczą się tworzyć piękne przedmioty z rzeczy „do wyrzucenia”.

Upcykling polega na dawaniu drugiego życia starym przedmiotom. Nasze zdolności i kreatywność, pozwalają uczynić je bardziej wartościowymi, niż w pierwotnej formie. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie przykładów upcyklingu jest tworzenie mebli z palet. Nadawanie nowej formy starym rzeczom jest korzystne dla planety i naszego portfela. Zwykła szklana butelka może stać się modnym wazonem do kwiatów.

Czysta Bydgoszcz wspólnie z WIMBP zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty upcyklingu. Wspólnymi siłami stworzymy m.in.: kwietniki, podkładki pod garnek, letnie dekoracje boho oraz letnią biżuterię. Nasze spotkania odbędą się w gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Stary Rynek 24.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się 15 czerwca o godzinie 15:00.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

🛑 Ilość miejsc jest ograniczona.

Na warsztaty możecie zapisać się telefonicznie bądź mailowo.

☎ Kontakt pod nr: 512 806 564 ; 52 33 99 248

📩 e- mail: biblioteka@wimbp.bydgoszcz.pl