Narodowe Czytanie Ballad i Romansów

03/09/2022 -11:00 - 13:00

Narodowe Czytanie Ballad i Romansów pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

XI odsłona Narodowego Czytania „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza zorganizowana zostanie 3 września 2022 roku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy w partnerstwie z Parkiem Kultury w Młynach Rothera.

Czytanie odbędzie się na tarasie zrewitalizowanych Młynów Rothera, położonych na Wyspie Młyńskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 wykładem literaturoznawcy dr. Marcina Smolińskiego na temat genezy „Ballad i Romansów” oraz  twórczości Adama Mickiewicza.

Do głośnego czytania zaprosimy Czytelników biblioteki wojewódzkiej, uczniów bydgoskich szkół oraz mieszkańców miasta oraz bibliotekarzy.

Wspólnemu czytaniu towarzyszyć będzie wystawa różnorodnych wydań „Ballad i Romansów” ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, a także materiałów dotyczących Adama Mickiewicza.

Miejsce: taras Młynów Rothera / Wyspa Młyńska

Zapraszamy serdecznie !