Długi spacer po ul. Długiej

02/09/2022 -17:00 - 22:00

DŁUGI SPACER to wydarzenie, które pokaże, co na ul. Długiej i w jej okolicach jest wyjątkowe.

W przestrzeni ulicy muzyka na żywo, Dj-eje, a po zmroku taniec i światło. Do tego wszystkiego prawdziwy szlak wystaw od sztuki po historię. Wystawy w przestrzeni, a także trzy wystawy wewnętrzne, w tym jeden wernisaż, a na nich historia, architektura i fotografia. To także start festiwalu TehoFest 2022 Nowa Energia z warsztatami “Uszyj swój notes” w naszej introligatorni (godz. 15.30 – 17.30).

Tuż obok wystawa zdjęć „Bydgoszcz na starej fotografii” z naszych zbiorów.

W uliczce Zaułek, udostępniamy na naszym podwórku plenerowe kino Fundacji Kino Pomorzanin.  Wyświetlony zostanie drugi pokaz filmu „Bydgoski PERSIL 1935”. Oryginalny, przedwojenny film propagandowy, nakręcony na zlecenie bydgoskiej spółki Persil, w dowcipny sposób przybliża postęp w dziedzinie higieny, zalety rewolucyjnego detergentu oraz jego nietypowe zastosowania.
Półgodzinny film zawiera unikalne zdjęcia z bydgoskiej fabryki oraz sekwencję ukazującą piękno Bydgoszczy, m.in. Teatru Miejskiego czy nieistniejącego już dworca kolejowego.
Start filmu 21.00 (30 minut), film niemy, czyta: Krystyna Czubówna.
Plenerowy pokaz jest prologiem tegorocznej, drugiej edycji Old Film Festival zaplanowanej na 5-9 października 2022 r. w Pałacu Młodzieży.

Obok plenerowego kina zapraszamy na targ designu Galeria rzeczy niezwykłych, staroci (będzie coś bydgoskiego 😉 ), książek (Szperalnia), wystawę designu bydgoskich rowerów, fragmenty nowej książki Anny Perlik -Piątkowskiej od Pejzaż Wydawnictwo oraz coś słodkiego od Pancake Planet

Przed gmachem biblioteki na Długiej III edycja „Made in Bydgoszcz”, nowe wydanie pokoju bydgoskiego, gdzie lokalni artyści zagrają trochę hitów lat 70-tych i 80-tych (wystawa pokój designu 18.00 – 22.00, muzyka ok. godz. 20.00).

Na ulicy Długiej o różnych porach i w różnych lokalizacjach towarzyszyć nam będzie muzyka (17.00-22.00), a po zmroku światło.

Zapraszamy serdecznie! Będzie się działo!