+48 52 33 99 200Biuletyn Informacji Publicznej Unia Europejska

Spotkania z Zabytkami

Czasopismo „Spotkania z Zabytkami” ukazuje się nieprzerwanie od 1977 r. i jest jedynym na rynku polskim periodykiem szeroko popularyzującym ideę ochrony zabytków.

Pismo do dziś jest wierne swojej linii programowej – uwrażliwiania społeczeństwa na sprawy dziedzictwa narodowego.

Wśród czytelników i szeroko pojętych odbiorców „Spotkań z Zabytkami” znajdują się przedstawiciele służb konserwatorskich (urzędy konserwatorskie: wojewódzkie, miejskie), urzędy miast (cała Polska), gminy, parafie (w zabytkowych obiektach sakralnych), muzea, firmy konserwatorskie, biura architektoniczno-konserwatorskie, właściciele obiektów zabytkowych, trzeci sektor: fundacje i stowarzyszenia zajmujące się opieką nad zabytkami, konserwacją zabytków i działaniami rewitalizacyjnymi, osoby zainteresowane tematyką ochrony i konserwacji zabytków profesjonalnie: historycy sztuki, architekci, konserwatorzy, społeczni opiekunowie zabytków, ponadto hobbyści, miłośnicy zabytków, a także szkoły i wyższe uczelnie.

Czytelnia Czasopism, Stary Rynek 24 Bydgoszcz.