Wystawa „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna”

Zapraszamy na wystawę „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna”

Czas trwania: 01.06.2024 r. – 28.06.2024 r.
Miejsce: Biblioteka Główna (Stary Rynek 24)
Godziny otwarcia: W godzinach otwarcia Wypożyczalni Głównej

Wstęp wolny!

Wystawa ilustracji autorstwa Macieja Szymanowicza została stworzona na potrzeby książki z bajkami ludowymi pt. „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna”, zawierającej teksty autorstwa Justyny Bednarek, wydanej przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Maciej Szymanowicz to polski grafik, dizajner oraz autor okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dzieciństwie kochał rysować, lecz studiował na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Choć został aktorem lalkowym, to zajęcie nie przypadło mu do gustu, dlatego powrócił do swojej miłości z dzieciństwa – rysowania. Obecnie ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy!

Wystawa zorganizowana w ramach Festiwalu LiterObrazki 2024. Partnerem Przedsięwzięcia jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.