Rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że uroczyste wręczenie nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca” organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy, które zaplanowane było na 12.06.2024 r., nie odbędzie się ze względu na małe zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu wśród laureatów.

Nagrody pieniężne dla laureatów konkursu [kat. A dorośli] zostaną przekazane w formie przelewu na rachunek bankowy laureatów. Nagrody rzeczowe [kat. B młodzież] zostaną wysłane do laureatów pocztą tradycyjną.
Wyróżnione i nagrodzone prace zostaną opublikowane w pokonkursowym almanachu, który na jesieni zostanie wydany w formie elektronicznej i umieszczony na stronie internetowej Biblioteki.

Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do śledzenia naszej strony!

Z radością ogłaszamy zakończenie IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”. Popularność tegorocznej edycji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, przyciągając niemal 350 prac, z których 329 zostało zakwalifikowanych zgodnie z regulaminem. Uczestnicy pochodzili nie tylko z całej Polski, ale także z różnych zakątków świata, co świadczy o rosnącym prestiżu naszego konkursu.

Jury w składzie: Helena Dobaczewska-Skonieczka, Małgorzata Grajewska, Tadeusz Oszubski, Alina Rzepecka miało niełatwe zadanie wyboru najlepszych prac. Po długich obradach udało się wyłonić laureatów w różnych kategoriach wiekowych i gatunkach literackich.

Kategoria wiekowa „A” dorośli – POEZJA

III miejsce: Natalia Maślej – godło: Freya
Wyróżnienie: Łukasz Stan – godło: Kochanka
Wyróżnienie: Ksawery Górny – godło: Waga

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 czerwca o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy Starym Rynku 24.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom. Wasze prace zachwyciły jury i udowodniły, że literatura wciąż ma niezwykłą moc poruszania serc i umysłów.

Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu!

Patronaty Honorowe:

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego