Platforma Wirtualnego Przewodnictwa

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu nowego portalu i aplikacji mobilnej „Przewodniki po Kujawach i Pomorzu” w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0”. Platforma wirtualnego przewodnictwa umożliwia tworzenie i udostępnianie interaktywnych przewodników, które pozwalają na wirtualne zwiedzanie wystaw i eksponatów w różnych obiektach kulturalnych na terenie województwa.

Strona internetowa serwisu: SPRAWDŹ

Platforma umożliwia tworzenie interaktywnych, wielojęzycznych przewodników po muzealnych wystawach, miejscowościach i szlakach, wykorzystując zdigitalizowane obiekty z projektu. System pozwala również na tworzenie prostych zadań terenowych oraz quizów sprawdzających zdobytą wiedzę. Interaktywne przewodniki są dostępne na urządzeniach mobilnych zwiedzających oraz na tabletach dostępnych w obiektach Partnerów Projektu.

Aplikacja wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak BLE, rozszerzoną rzeczywistość (AR), lokalizację GPS i znaczniki optyczne, aby w innowacyjny sposób przedstawić użytkownikom informacje na temat wybranych obiektów w salach ekspozycyjnych oraz w przestrzeni miejskiej.

Aplikacja mobilna „Kujawy i Pomorze – przewodniki” jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Można również zeskanować poniższe kody:

Zapraszamy do odkrywania Kujaw i Pomorza w nowoczesny, interaktywny sposób!