Recyklingowe grzybobranie – warsztaty recyklingowe dla grup zorganizowanych

15/10/2024 - 17/10/2024 -Całodniowe

Prawdziwki, muchomorki, kurki i maślaczki – pojawienie się w lesie grzybów to dla nas najbardziej czytelny sygnał nadchodzącej jesieni. Niezależnie od tego, czy są trujące czy też można je spokojnie zjeść – wszystkie stanowią ważny element leśnego ekosystemu, więc nie wolno ich niszczyć!

Zapraszamy na edukacyjne warsztaty recyklingowe oparte o książkę “Grzyby: dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia” Asi Gwis i Liliany Fabisińskiej.

Używając gałązek, mchu, wytłoczek na jajka i odrobiny wyobraźni stworzymy grzybkowe podobizny – może niejadalne, ale wyjątkowo urocze.

Data: 15-17 października 2024, wtorek – czwartek
Godziny: 9:30 i 11:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Udział bezpłatny!

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod numerem:📞 +48 512 806 564. Warsztaty przeznaczone dla dzieci klas 0-4.

Nie czekaj, zarezerwuj miejsce już dziś!

Warsztaty są częścią projektu Jesienne EkoDeko realizowanego w Bibliotece u Bełzy, finansowanego przez Miasto Bydgoszcz.