Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą

29/10/2024 -12:00 - 13:00

Zapraszamy na spotkanie z reporterem i redaktorem Zbigniewem Rokitą, połączone promocją książki „Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych”, która miała swoją premierę 25 października 2023.

Autor książek reporterskich „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (2018) oraz „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Ta ostatnia wyróżniona została podwójną Nagrodą Literacką Nike 2020: jury oraz czytelników. W 2021 roku zadebiutował jako autor sztuk teatralnych: „Nikaj” (Teatr Zagłębia), „Weltmajstry” (2022, Teatr Korez), „Kocham Cię proszę pana” (2024, Teatr Korez). Jest stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego. Pochodzi z Gliwic, mieszka w Katowicach. Specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Jest absolwentem Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

29.10.2024 r. /wtorek/ godz. 12.00
Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Wstęp wolny!

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.