Zwiedzanie Izby Pamięci Adama Grzymały-Siedleckiego

25/02/2017 -10:00 - 14:00

Izba Pamięci Adama Grzymały-Siedleckiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy udostępnia dla zwiedzających wystawę stałą. Ekspozycja znajduje się w dawnym mieszkaniu Adama Grzymały-Siedleckiego –pisarza, krytyka literackiego i teatralnego. W Izbie Pamięci mieści się obecnie muzeum, w którym znajdują się meble i pamiątki należące niegdyś do pisarza oraz Pracownia Teatrologiczna, udostępniająca materiały dotyczące historii teatru w Bydgoszczy, tj. książki, czasopisma, programy teatralne, fotografie z przedstawień i afisze teatralne. Zwiedzaniu towarzyszy półgodzinny wykład pracownika Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki, dotyczący życia i działalności pisarza, zasobu Izby Pamięci oraz historii teatru.

Zwiedzanie zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego – możliwość zapisów TUTAJ