Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji

Data/Czas
20/07/2017 - 21/07/2017 -17:00 - 21:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

„Projektor głosu” ma za zadanie zasygnalizowanie istnienia odmiennych sposobów ekspresji wokalnej. Część warsztatowa pomoże uczestnikom w zaprojektowaniu swego głosu poprzez zetknięcie z różnymi metodami jego wydobywania, kreowania, czerpiąc go za każdym razem z innej cząstki swego organizmu.
Część pokazowa posłuży niczym projektor dla taśmy filmowej z awangardową zawartością. Przybierze formę performance, improwizacji lub happening’u artystki, połączonego z pokazem powarsztatowym uczestników oraz dyskusją.

„OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji” będą skupiać uwagę na korelację myśli, ciała i emocji. Podejmują temat autokrytyki i rozwijania nowych jakości brzmień w głosie. Wielu osobom należy przypominać o tkwiącym w nich potencjale, który czeka na dotknięcie i rozgrzanie, aby mieć szansę na rozkwit. Ćwiczenia mają na uwadze blokady głosu na poziomie fizycznym, emocjonalnym i przekonań. Zajęcia pomogą w kreatywnym i lekkim podejściu do wstydu oraz zamknięcia, wyrażając siebie głośno. To spotkanie się z ‘Cieniem’ czyli krytykiem wewnętrznym, spotkanie zakończone sukcesem.
Materiałem do pracy nad wymienionymi problemami będą pieśni gruzińskie. Ich polifonia jest wyjątkowym wehikułem dla emocji i opowieści. Harmonie i dysharmonie ścieżek pieśni są odbiciem kształtów natury, z których pochodzą ich melodie. Podczas śpiewu zostanie zbudowane połączenie pomiędzy tymi melodiami, a wewnętrznym krajobrazem, który jest noszony wewnątrz każdego z nas.
Wielogłos stwarza warunki do spotkania z innymi we współbrzmieniu, rytmie, zabawie – w relacji. Jak się czuję trzymając swój głos niezmieniony, gdy wszystko wokół się zmienia? Jak się czuję gdy wyśpiewuję siebie, gdy inni mnie wspierają? Głos i pieśń są świetną okazją, by poznać siebie głębiej.

Prowadzenie:
OLGA LIDIA KOZŁOWSKA – psycholog skupiona na temacie głosu, ceniąca sobie holistyczne podejście. Od 2011 roku prowadzi warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Ma za sobą doświadczenia ze śpiewem tradycyjnym, chóralnym i improwizacją. Współpracowała z Akademią Efektywnej Komunikacji „Moovdobrze” w Warszawie, oraz StrefaRozwoju.pl. Swoje warsztaty prowadziła m.in. dla Fundacji „Kobieta z Brzuszkiem”, Festiwalu „Brave” czy Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej obecna praca jest skupiona na rozwijaniu metody „Głos Autentyczny”. Swe autorskie projekty realizuje pod szyldem „DrogaGłosu”.
Ma doświadczenie w budowaniu i animacji społeczności lokalnych. Zajmuje się również wspieraniem społeczności i grup używając narzędzi facylitacji (Open Space Technology, Art of Hosting). Ukończyła min. Szkołę Coachów (Stowarzyszenie CEL, Wrocław), a obecnie uczęszcza na 4-letnie szkolenie metody psychoterapii przez ciało „Core Energetics”.

Do głównych nauczycieli Olgi należą:
Emma Bonnici (Teatr Pieśń Kozła), Amit Carmeli (Wild Root), Natalia Polovynka (Maisternia Pisni), Ditte Berkeley (ZAR Theater), Kristin Linklater (Linklater Voice), Lane Arye (Processwork). Wpływ na jej drogę wywarło także 6 lat praktyki w „Kontakt Improwizacji” .

Warsztaty:
20 lipca, od godz. 17.00 do 20.00
21 lipca, od godz. 16.00 do 19.00
Sala odczytowa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Pokaz:
21 lipca, godz. 19.15
Strych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Zapisy: projekty.wet@gmail.com
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny

Zapraszamy!

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Fundacji Nowa Sztuka Wet Music „PROJEKTOR GŁOSU” finansowane są ze środków otrzymanych od miasta Bydgoszcz.
Współorganizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.

Leave a Reply

Skip to content