Piękno tkwi w różnorodności

23/05/2018 -17:30 - 18:30

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z serii ,,Piękno tkwi w różnorodności- międzykulturowe spotkania na strychu”. Jest to cykl wyjątkowych spotkań dla dzieci z rodzicami, promujących postawę otwartości i tolerancji wobec zjawiska wielokulturowości. Na każdym spotkaniu będziemy gościć przedstawiciela innego państwa i odmiennej kultury, mieszkającego obecnie w Bydgoszczy. Tematem przewodnim każdego spotkania będą wspomnienia, bajki, opowieści, mity ojczyzny naszego gościa.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Bassam Aouil z Syrii.

Zapraszamy dzieci od 7 lat wraz z rodzicami

Spotkania poprowadzi Maciej Kaczmarek

Bassam Aouil – syryjski psycholog i seksuolog, wieloletni profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i innych polskich uczelni. Laureat wielu nagród i odznaczeń w Polsce, m.in. Nagrody PFRONu, Medalu Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Nagrody Marszałka Kujawsko-Pomorskiego, Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Udzielał pomocy psychologicznej syryjskim uchodźcom i wspierał zespoły Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Fundacji Wolnej Syrii, a także innych polskich i międzynarodowych organizacji działających na rzecz pomocy humanitarnej Syryjczykom, w szczególności uchodźcom z Syrii w Turcji, Libanie i w Jordanii. Pozostawał od samego początku konfliktu w kontakcie z demokratycznymi ugrupowaniami opozycji syryjskiej, której jest członkiem, wziął także udział w wielu spotkaniach i konferencjach na rzecz zakończenia wojny (m.in. z wysłannikiem sekretarza generalnego ONZ).

Sfinansowano ze środków: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego
Organizator: Fundacja BRWI
Partnerzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, BYDGOSZCZ OTWARTA I TOLERANCYJNA, portal www.bydgoszczdladzieci.pl